Připravujeme obsah vaší stránky. Vyčkejte, prosím, dokud se stránka nenačte.
Úvod > Články a inspirace > Změnit dodavatele plynu je jedna z možností, jak výrazně ušetřit

Změnit dodavatele plynu je jedna z možností, jak výrazně ušetřit

Drahých účtů za plyn se obává každý. Zima si s námi především v lednu nečekaně zahrála, topení se jen tak nezastavilo a teplo rodinného krbu protentokrát nevěstí nic dobrého. Lze vůbec vysokému inkasu nějak předejít? Určitě! V hlavních rolích je změna dodavatele či neplacení zbytečných částek, které by se daly využít i lépe. Stačí si vybrat.

- Vám přijde složenka v dubnu, známým v červnu
Termíny vyúčtování plynu, a nebo elektřiny každému nechodí ve stejném termínu. Proč není datum vyúčtování jednotné? Jak jistě víte, každý rok se provádí kontrola společně s odečtem plynoměrů a elektroměrů, která je iniciovaná především distributorem, nikoliv dodavatelem, od kterého energie odebíráte. Dodavatel v tomto případě spíše hraje roli prostředníka, jelikož jsou to právě distributoři, kteří mají vlastní odečtové trasy, od kterých se bude následně odvíjet i den vystavení faktury.

- Jak je to se zálohami?
Splátky neboli měsíční zálohy na energie by měly být vystaveny na základě spotřeby plynu či elektřiny za předešlé období, čili za rok, a vydělené 12 měsíci. Mnoho dodavatelů má ale zálohy na měsíc přehnaně vysoké a od skutečného podílu se mohou lišit v řádech stovek až tisíců.
Přesto vás nikdo neokrade, jelikož veškeré přeplatky musí být odběrateli vráceny. I tak je ale otrava měsíčně z rodinného rozpočtu odvádět zbytečně velkou částku, když by se peníze daly využít i jinak. Pokud i vy vnímáte tento problém, není nic snazšího, než si zažádat o snížení výše záloh.

- Účty energií za letošní zimu nepotěší
I když je plyn podstatně levnější než elektřina, letošní zima úspoře příliš nepřála. Cena plynu za 1 megawatthodinu (MWh) se navíc liší na základě toho, od jakého dodavatele odebíráte. Jeden vám nabídne cenu okolo 800 Kč a další 1200 Kč, což je rozdíl 400 korun. A když se bavíme o protopených hodinách, není to rozhodně málo.
Ještě před třemi lety se spotřeba plynu v průměrném rodinném domě pohybovala okolo 21 až 25 MWh. Kvůli letošní tuhé zimě ale raději vycházejme z ještě vyšších čísel, čímž se účty mohou prohnout až o několik tisíc měsíčně.

- Nejsem spokojený. Co mám dělat?
Spotřebitelům se následně nabízejí dvě možnosti. Tou první je začít si spořit na doplatky za energie. Ta druhá je podstatně jednodušší a méně finančně náročná. O co jde? Řešením je změna dodavatele, která nic nestojí.

Váš zprostředkovatel plynu či elektřiny rozhodně nebude jediným v okolí, čímž se otevírají nové možnosti a zajímavé nabídky nižších cen. S novým dodavatelem tak můžete dříve promrhané tisíce korun ušetřit a místo řešení doplatků si dopřát třeba rodinnou dovolenou.

zdroj: bydlet.cz

Nalezněte kvalitní řemeslníky a firmy z vašeho okolí a ušetříte až 50%

Vyhledat řemeslníka, firmu

Řemeslníci pro váš dům, byt a zahradu

Ajajaj! Něco se pokazilo!

Na stránkách se objevila neočekáváná chyba. Zkuste prosím stránku přenačíst a akci zopakovat.
Pokud se chyba i nadále vyskytuje, kontaktuje nás prosím pomocí na e-mail info@internetstream.cz. Děkujeme.
Uloženo!